Connect with us

MilujemeHokej.cz

Hartford Whalers zpět v NHL? Uděláme pro to maximum, říká guvernér

NHL

Hartford Whalers zpět v NHL? Uděláme pro to maximum, říká guvernér

Ilustrační foto, Wikimedia Commons Doug Kerr

Hartford Whalers zpět v NHL? Uděláme pro to maximum, říká guvernér

Kojoti se budou stěhovat z Phoenixu a řeší se, kam se tým přestěhuje. Do celé záležitosti se vložila významná politická osobnost státu Connecticut, která se snaží prosadit návrat legendárního týmu Hartford Whalers.

V nedávném rozhovoru pro televizní stanici News 8 WTNH učinil guvernér státu Connecticut Ned Lamont několik velmi odvážných prohlášení týkajících se možného návratu bývalého klubu NHL. Lamont dal jasně najevo, že vzhledem k současným problémům Arizona Coyotes vidí budoucnost v tom, že se Whalers jednoho dne vrátí do Hartfordu.

Čtěte také: Mika Zibanejad si po zpackaném play-off našel nové angažmá. Ve Švédsku dělá DJe

„Usilovně na tom pracuji,“ přiznal Lamont, když byl dotázán na možnost přivést Coyotes do Hartfordu. „Mluvil jsem s Garym Bettmanem… právě teď nemají Coyotes trvalé místo, kde by mohli hrát, takže se rozhlížejí a snaží se najít možnosti. Connecticut je určitě na radaru.“

Lamont dále tvrdil, že má připravenou vlastnickou skupinu, která by Coyotes koupila a přestěhovala do Hartfordu, a také developerskou skupinu, která má zájem o výstavbu nové arény, ale připustil, že by bylo třeba udělat několik věcí, než by je Bettman a NHL považovali za legitimní možnost.

NHL San Jose Sharks Stylus ?47

Pořiďte si stylový kulich San Jose Sharks za 539 Kč!

„Budeme muset přidat,“ připustil Lamont. „Budeme muset ukázat, že dokážeme prodat luxusní apartmány, budeme muset ukázat, že máme skupinu kupců, pokud budou chtít provést změnu, musíme ukázat, že jsme připraveni XL Center modernizovat, aby bylo připraveno na NHL, a myslím, že všechny tyto tři věci dokážeme.“

Lamontova administrativa již vyčlenila 80 milionů dolarů na modernizaci XL Center, ale přiznala, že to zdaleka nebude stačit na to, aby byla aréna připravena na NHL.

„Ne,“ přiznal Lamont bez váhání. „Stačí to na začátek. Na úroveň NHL to bude stát mnohem více“ Lamont dodal, že pokud se Whalers vrátí do Hartfordu, připraví XL Center na NHL. „Když získáme Whalers zpět, uděláme to,“ řekl guvernér.

Čtěte také: Strip klub v Las Vegas dal neuvěřitelnou nabídkou Golden Knights jako motivaci pro zisk Stanley Cupu

Komentáře k článku

More in NHL

Advertisement

Štítky

Nejčtenější

Advertisement

Hokejová zábava

Články z NHL

To Top