Connect with us

MilujemeHokej.cz

Hattrick v prodloužení nebo vstřelený gól bez střely na bránu. Podívejte se na TOP 5 bizarních rekordů NHL

Hokej

Ilustrační foto: Wikimedia Commons Governor Tom Wolf from Harrisburg, PA

Zpět1 ze 7
Použijte klávesy ← → (šipky) k procházení

NHL je plná neuvěřitelných výkonů a rekordů, které uchvátily fanoušky po celém světě. V tomto článku představíme pět nejpodivnějších a jedinečných rekordů v historii NHL.

1) Dva zápasy, dva góly, dva různé týmy

Patrick Sieloff je obránce, který v současné době hraje za San Jose Barracuda v AHL. V roce 2012 byl draftován Calgary Flames z celkového 42. místa. Je ztělesněním pocestného hráče, za posledních 10 sezón hrál ve 12 týmech a za těchto 10 sezón nasbíral 83 bodů.

Své místo v knize rekordů NHL má právě kvůli své krátké kariéře v NHL. Sieloff byl povolán do týmu Flames na poslední zápas sezóny 9. dubna 2016 a při své jediné střele na branku vstřelil vítězný gól. V létě téhož roku byl vyměněn do Ottawy Senators za Alexe Chiassona.

Sieloff byl po sezóně v organizaci tak trochu v pozadí po zásahu z přípravného týmového utkání, který v podstatě ukončil kariéru jeho spoluhráči Clarku MacArthurovi (kromě hrstky zápasů o více než rok později).

O sezónu a půl později byl Sielfoff povolán na jeden zápas proti Floridě 20. března 2018. V tomto utkání Sens padli 7:2, ale Sieloff si připsal jeden ze dvou gólů Ottawy.

Zdá se vám, že nic z toho není nijak zvlášť působivé? Celkově jeho kariéra možná není nijak výjimečná nebo pozoruhodná, nicméně Sieloff se tímto druhým gólem stal jediným hráčem, který vstřelil gól v každém ze svých prvních dvou zápasů, přičemž první a druhý zápas odehrál za různé týmy. Jsou to také jediné dva zápasy jeho kariéry v NHL.

Říká se „go big or go home“, Sieloff šel jak ve velkém (dva góly ve dvou zápasech), tak i domů (od druhého zápasu v AHL).