Connect with us

MilujemeHokej.cz

Maskot LA Kings čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

NHL

Maskot LA Kings čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Foto: Screen YouTube FOX Sports West

Představitel maskota LA Kings byl vyhozen ze své funkce poté, co čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Žena, která toho času pracovala u týmu a podala žalobu tvrdí, že herec Tim Smith dělal nevhodné sexuální vtipy a komentáře ohledně jejích prsou a hýždí. Píší o tom LA Times.

„LA Kings berou tato obvinění velmi vážně a jako organizace věříme, že každý má právo pracovat v prostředí bez jakékoliv formy obtěžování nebo diskriminace,“ uvedl tým v prohlášení. „V této záležitosti provedeme důkladné šetření. Dotyčný zaměstnanec byl propuštěn s okamžitou platností až do ukončení vyšetřování.“

Podle soudního řízení měl Smith kromě jeho povinností maskota také na starosti najímání a propouštění takzvané Ice crew. Žena tvrdí, že Smithovi oznámila své pocity ohledně jeho chování a z toho důvodu byla vyhozena. Obviňuje Smithe také například z toho, že položil jeho rozkrok do jejího obličeje v šatně maskota a dělal přitom oplzlé komentáře.

Žaloba požaduje náhradu škody ve výši 1 milionu dolarů. Smith těmto obviněním nečelí poprvé. V roce 2017 byl žalován za sexuální přestupek, kdy údajně popadl hýždě muže ve výtahu Staples Center. Tým toto tvrzení v té době zpochybnil s tím, že interní vyšetřování shledalo obvinění bez opodstatnění.

Čtěte také: Švédský hokejový klub bude kvůli rasismu jednat o změně loga a názvu

Komentáře k článku

More in NHL

Advertisement

Štítky

Nejčtenější

Advertisement

Hokejová zábava

Články z NHL

To Top